Zwrot pożyczki | Interpretacje podatkowe

Zwrot pożyczki | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zwrot pożyczki. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy przeniesienie własności akcji w celu zwolnienia się z zobowiązania do spłaty pożyczki podlega PCC?
Fragment:
(...) W przedstawionym przez wnioskodawcę stanie faktycznym w dniu 28 lutego 2006r. Spółka zawarła ze spółką X (dalej: X) umowę oprocentowanej pożyczki, na podstawie której X (pożyczkodawca) udzielił Spółce (pożyczkobiorca) pożyczki w kwocie 4.000.000 zł. W dniu 2 października 2006r. spółki Spółka oraz X zawarły „Porozumienie w sprawie rozliczenia pożyczki i przeniesienia własności akcji”. Porozumienie to oparte zostało na cywilnoprawnej konstrukcji świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum). Mocą przedmiotowego porozumienia Spółka w miejsce pierwotnego świadczenia do którego był zobowiązany tj. zwrotu X kwoty głównej pożyczki w wysokości 4.000.000 zł wraz z należnymi odsetkami od tej pożyczki, przeniósł na X własność akcji innej spółki. W wyniku zawartego „Porozumienia w sprawie rozliczenia pożyczki i przeniesienia własności akcji” zobowiązanie Spółki wobec X do zwrotu kwoty głównej pożyczki wraz z należnymi (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.