Zwolnienie z poboru | Interpretacje podatkowe

Zwolnienie z poboru | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zwolnienie z poboru. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
W jakim przypadku zwalnia się płatników z obowiązku pobrania zaliczek na pdof od dochodów uzyskanych z tytułu zasiłków przedemerytalnych i świadczeń przedemerytalnych?
Fragment:
(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu działając w trybie art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia – Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) odpowiada na pismo z dnia 27.07.2004 r. znak FK-075-16/PP/2004 w sprawie interpretacji przepisów w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego. Czy zwolnienie niektórych grup płatników o których mowa § 1 Rzporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 lipca 2004 r. z obowiązku pobierania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych uzyskanych z tytułu zasiłków przedemerytalnych i świadczeń przedemerytalnych, w części przypadającej na dochód w wysokości nieprzekraczającej kwoty 232, 47 złotych powoduje, że płatnik w wystawionej podatnikowi informacji PIT-11 winien przychód (równy dochodowi przy braku kosztów uzyskania przychodu) pomniejszyć o kwotę 232,47 zł., czy też nie? Zgodnie § 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 lipca 2004 r. (Dz. U. Nr 166, poz. 1741) zwalnia się (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.