Zużycie własne | Interpretacje podatkowe

Zużycie własne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zużycie własne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Pytanie: Czy obowiązek podatkowy powstanie z dniem wykonania czynności podlegającej opodatkowaniu, którą będzie zużycie wyrobów akcyzowych na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 3 i ust. 2 pkt 9 ustawy o podatku akcyzowym?.
Fragment:
(...) P O S T AN O W I E N I E Na podstawie art. 14a § 1 i § 4, art. 216 § 1 i § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( tekst jedn. z 2005 r. Dz.U. Nr 8, poz. 60 z późn. zm. ), w związku z Waszym pismem z dnia 19.04.2006 r. o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa uznajęstanowisko zawarte w Waszym zapytaniu dotyczące zapłaty podatku akcyzowego od zużytego do produkcji piwa aromatu za prawidłowe. U Z A S A D N I E N I EW dniu 20.04.2006 r. wpłynął do naszego urzędu wniosek Podatnika o udzielenie pisemnej informacji w zakresie stosowania przepisów ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym ( Dz.U. Nr 29 poz. 257 z późn. zm. ). Stan faktyczny: Wnioskodawca rozpoczyna produkcję piwa aromatyzowanego, do którego dodawana będzie substancja zapachowa zawierająca w swym składzie alkohol etylowy. Aromat będzie nabywany wewnątrzwspólnotowo w procedurze zawieszenia poboru akcyzy. Stanowisko Strony: Z uwagi na fakt, (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.