Zobowiązanie cywilnoprawne | Interpretacje podatkowe

Zobowiązanie cywilnoprawne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zobowiązanie cywilnoprawne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Kwoty przedawnionych zobowiązań cywilnoprawnych nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2009 r. (data wpływu 5 października 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwot przedawnionych zobowiązań cywilnoprawnych - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 5 października 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwot przedawnionych (...)
2011
1
sie

Istota:
Czy czynność odnowienia może byc traktowana jako pożyczka, podlegająca opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Fragment:
(...) W przedstawionym przez Spółkę stanie faktycznym posiadała ona wobec kontrahentów zagranicznych zobowiązania z tytułu dostaw towarów i usług a także otrzymanych zaliczek. Kontrahenci Spółki zbyli swoje wierzytelności wobec Spółki na rzecz jednego podmiotu zagranicznego. Spółka negocjuje z tym podmiotem restrukturyzację swych zobowiązań, która polegać ma na odnowieniu zobowiązań Spółki w ten sposób, iż w miejsce sumy kapitałów i odsetek wszystkich dotychczasowych zobowiązań Spółki zgadza się ona spełnić na rzecz wierzyciela jedno świadczenie pieniężne, którego wysokość nominalna jest równa sumie kapitałów i odsetek zobowiązań dotychczasowych. W konsekwencji, w momencie podpisania stosownej umowy zostaną umorzone zobowiązania dotychczasowe wraz z odsetkami, natomiast powstanie nowe zobowiązanie nominalnie równe sumie kapitałów i odsetek wszystkich umorzonych zobowiązań. We wniosku Spółka przedstawiła stanowisko, iż ww. (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.