Zmiana miejsca wykonywania czynności | Interpretacje podatkowe

Zmiana miejsca wykonywania czynności | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zmiana miejsca wykonywania czynności. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
,,Od dwóch lat wraz z mężem prowadzę działalność gospodarczą jako spółką małżeńską. Rozliczamy się z tej działalności na podstawie książki przychodów i rozchodów każdy deklaracją PIT -5 L i jesteśmy płatnikami VAT-u jako. 1 października br. otworzyłam Agencję Usługową. Obie działalności mają ten sam wpis do ewidencji działalności gospodarczej, pomimo że Agencję Usługową prowadzę tylko na własne nazwisko......
Czy automatycznie z działalności Agencji Usługowej (...) jestem płatnikiem VAT-u?
Fragment:
(...) P O S T A N O W I E N I E Na podstawie art.14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U z 2005r. Nr 8, poz.60) po rozpatrzeniu wniosku Pani (....) z dnia 03.11.2005r. ( data wpływu 08.11.2005r. ) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie: prowadzona wspólnie przez małżonków działalność gospodarcza a odrębne wpisy do ewidencji działalności gospodarczej w związku z oddzielną działalnością jednego z małżonków a podatek VAT stanowisko przedstawione w tym wniosku jest prawidłowe w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego. U Z A S A D N I E N I E Pani (....) prowadząca wraz z mężem działalność gospodarczą (....) oraz na własne nazwisko (...) pismem z dnia 03.11.2005r. - data wpływu 08.11.2005r. ( uzupełnionym w dniu 29.11.2005r.) zwróciła się, o interpretację przepisów dotyczących sytuacji prowadzenia wspólnie przez małżonków działalności gospodarczej a (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.