Zmiana miejsca | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zmiana miejsca. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
kwi

Istota:

Pytanie podatnika dotyczy: czy będąc w posiadaniu kasy rejestrującej pełniącej funkcję rezerwowej, można zmienić jej przeznaczenie i miejsce instalacji, poszerzając działalność gospodarczą o kolejny punkt? Czy należy dokonać takiego zgłoszenia w urzędzie skarbowym ?

Fragment:

(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), Naczelnik Urzędu Skarbowego w Słubicach po rozpatrzeniu wniosku Pani z dnia 21.02.2006r. (data wpływu do urzędu) w sprawie udzielenia interpretacji w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego dotyczących zamiany przeznaczenia kasy rejestrującej rezerwowej na podstawową oraz zmiany miejsca instalacji stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe. Uzasadnienie Wnioskiem z dnia 20.02.2006r. ( data wpływu do tut. urzędu 21.02.2006r.) zwróciła się Pani z prośbą o udzielenie odpowiedzi, czy będąc w posiadaniu kasy rejestrującej pełniącej funkcję rezerwowej, można zmienić jej przeznaczenie i miejsce instalacji, poszerzając działalność gospodarczą o kolejny punkt? Czy należy dokonać takiego zgłoszenia w urzędzie skarbowym ? Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż prowadzi Pani (...)