Zgoda | Interpretacje podatkowe

Zgoda | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zgoda. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Pytanie Podatnika dotyczy kwestii, czy:
1. otrzymywanie faktur VAT (papierowych) od wystawcy za pomocą e-maila lub za pośrednictwem strony internetowej do samodzielnego wydrukowania spełnia wymóg “wystawienia” faktury VAT i czy taka faktura może być podstawą do odliczenia podatku VAT, jeżeli nie skorzystano z kwalifikowanego podpisu elektronicznego ani EDI?
2. dopuszczalne jest zawarcie umowy np. poprzez dokonanie takiego zapisu w regulaminie świadczenia usług, że nabywca sam sobie wydrukuje fakturę VAT, jeżeli nie jest to umowa o samofakturowanie?
3. w przypadku zaginięcia, zniszczenia dokumentu wskazującego na zgodę na elektroniczne fakturowanie, można wykazywać uprzednie wyrażenie zgody za pomocą dokumentu, w którym nabywca potwierdza, że wyraził taką zgodę?
4. jest istotne dla ważności faktur elektronicznych, kto przechowuje zgodę na elektroniczne fakturowanie?
Fragment:
(...) fakturowanie. Przepisy o elektronicznym fakturowaniu nie przewidują możliwości wystawiania duplikatu oświadczenia o wyrażeniu zgody na elektroniczne fakturowanie. Nie ma też obowiązku sporządzania zgody na elektroniczne fakturowanie w oryginale i kopii. Stąd też w przypadku zaginięcia lub zniszczenia dokumentu (papierowego dokumentu) zawierającego zgodę na elektroniczne fakturowanie dopuszczalne jest późniejsze potwierdzenie przez podmiot, który wyraził zgodę, iż taka zgoda została faktycznie wyrażona. Przeciwny pogląd prowadziłby do konieczności zachowania zgody, jako dokumentu niezniszczalnego i nie do zgubienia. Ad. 4. Nie jest istotne dla ważności faktur elektronicznych, kto przechowuje zgodę na elektroniczne fakturowanie. Rozporządzenie o elektronicznym fakturowaniu, ani żadne inne przepisy nie nakładają w tym zakresie bowiem żadnych ograniczeń. Zatem zgodę na elektroniczne fakturowanie może przechowywać zarówno sprzedawca, nabywca, jak i (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Zgoda
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.