Zeznanie ostateczne | Interpretacje podatkowe

Zeznanie ostateczne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zeznanie ostateczne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy Spółka z o.o. może zostać zwolniona z obowiązku składania deklaracji CIT-2?
Fragment:
(...) W kontekście pisma Naczelnika Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto Nr DP 423/9/2004 z dnia 26.04.2004 r. stanowiącego pisemną informację w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego wydaną w trybie art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 1997 r. Nr 137, poz. 926 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie działając na podstawie art. 14 b § 2 wymienionej ustawy stwierdza, co następuje: Pytanie Podatnika dotyczy zwolnienia z obowiązku składania deklaracji CIT-2. Z treści pisma wynika, iż Spółka posiada rachunek bankowy, na który wpływają wpłaty od udziałowców, dywidendy. Spółka posiada także depozyty, od których uzyskuje przychody w postaci odsetek. Zgodnie z art. 25 ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) podatnik, który złoży właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w formie pisemnej oświadczenie, że zaprzestał (...)
2011
1
sty

Istota:
Czy po złożeniu przez podatnika zeznania o ostateczne wysokości dochodów (straty) CIT-8 podatnicy mogą składać jedynie korekty zeznań ostatecznych?
Fragment:
(...) do zeznania wstępnego. W tej sytuacji zeznanie wstępne złożone przez Spółkę jest traktowane jako nieprawidłowe i w przypadku konieczności dokonania w nim zmian należy złożyć korektę zeznania ostatecznego. Zatem nieuzasadniona jest korekta zeznania wstępnego CIT- 8, w sytuacji gdy Podatnik w złożonym już w terminie późniejszym zeznaniu ostatecznym określił dane z niego wynikające w prawidłowej wysokości. W związku z powyższym w sytuacji gdy, podatnik złożył już zeznanie ostateczne CIT-8 i ponownie zachodzi konieczność dokonania w nim zmian należy dokonać ich składając korektę zeznania ostatecznego. (...)
2011
1
sty
© 2011-2016 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.