Zdolności produkcyjne | Interpretacje podatkowe

Zdolności produkcyjne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zdolności produkcyjne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Na podstawie faktur VAT otrzymanych od dostawcy, dokumentujących wynagrodzenie za niewykorzystane zdolności produkcyjne, będzie miała prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktury.
Fragment:
(...) od ilości rzeczywiście wyprodukowanego towaru, a potrzebne do utrzymania zakładu w stanie umożliwiającym niezwłoczne spełnienie świadczenia. Utrzymanie gotowości do dostarczenia i wyprodukowania towaru jest więc świadczeniem odrębnym od samej dostawy towaru, które mieści się w zakresie pojęciowym usługi, określonym przez przepisy ustawy o VAT. W konsekwencji wykonania tego świadczenia dostawca będzie otrzymywał wynagrodzenie. W zakresie, w jakim Spółka wykorzysta zdolności produkcyjne dostawcy, wynagrodzenie to będzie zawarte w cenie wyprodukowanego i sprzedanego towaru. Natomiast w pozostałym zakresie (w przypadku, gdy moce produkcyjne dostawcy nie zostaną wykorzystane w pełni) usługa ta będzie fakturowana odrębnie. Będzie istniał zatem bezpośredni związek pomiędzy zapłatą a wykonaniem świadczenia, na tyle wyraźny, że będzie można stwierdzić, że płatność następuje za to świadczenie, a otrzymana zapłata jest konsekwencją wykonania (...)
2011
1
lip
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.