Zatrudnienie osoby bezrobotnej | Interpretacje podatkowe

Zatrudnienie osoby bezrobotnej | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zatrudnienie osoby bezrobotnej. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
W jaki sposób należy obliczać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od dodatków aktywizacyjnych wypłacanych bezrobotnym, którzy podjęli zatrudnienie lub inną pracę zarobkową.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 216, art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa /j.t. Dz.U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm./ Naczelnik Urzędu Skarbowego, po rozpatrzeniu wniosku Powiatowego Urzędu Pracy o pisemną interpretację co do zakresu i sposobu zastosowania prawa w indywidualnej sprawie dotyczącej sposobu obliczania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych od dodatków aktywizacyjnych wypłacanych bezrobotnym, którzy podjęli zatrudnienie lub inną pracę zarobkową postanawia uznać stanowisko Płatnika za nieprawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 20 kwietnia 2006r. Powiatowy Urząd Pracy wystąpił z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, dotyczącym sposobu obliczania zaliczek na podatek dochodowy od dodatków aktywizacyjnych wypłacanych bezrobotnym, którzy podjęli zatrudnienie lub inną pracę zarobkową. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że Płatnik na podstawie (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy u osoby prowadzącej działalność gospodarczą i opodatkowanej w formie karty podatkowej - do liczby pracowników zalicza się zatrudnionych bezrobotnych absolwentów ?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art.216 § 1, art.14a § 1, § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997roku Ordynacja podatkowa ( Dz.U.Nr. 137, poz. 926 z późn. zm.) Naczelnik Urzędu skarbowego w Ostrołęce po rozpatrzeniu wniosku z dnia 01.02.2005r. w sprawie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne postanawia uznać stanowisko wnioskodawcy jako nieprawidłowe. UZASADNIENIE Podatnik w dniu 01.02.2005r. zwrócił się z wnioskiem o interpretację przepisów prawa podatkowego w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych podatników opodatkowanych w formie karty podatkowej. • w jakim okresie do liczby pracowników nie wlicza się absolwenta zarejestrowanego w urzędzie pracy - w rozumieniu przepisów o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu. Zdaniem wnioskodawcy zatrudnienie absolwenta nie spowoduje wliczenia go do liczby pracowników przy ustalaniu (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.