Zatrudnienie osoby | Interpretacje podatkowe

Zatrudnienie osoby | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zatrudnienie osoby. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Spółka z o. o. sprowadza towary handlowe (korek) z Portugalii. W celu lepszej realizacji zamówień, od głównego dostawcy firma zatrudniła agenta obywatela Portugalii. Praca wykonywana jest na terenie Portugalii i polega na organizowaniu terminowej i prawidłowej realizacji zamówień. Za otrzymane wynagrodzenie agent wystawia fakturę. Podobna umowa o pracę zostanie podpisana z obywatelem Ukrainy. Czy prawidłowa jest interpretacja przez firmę przepisów ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Portugalską, że zatrudniony agent (obywatel Portugalii) powinien rozliczać się z dochodu osiągniętego w Polsce tylko w swoim kraju tj w Portugalii. Czy w taki sam sposób powinien rozliczać się obywatel Ukrainy zatrudniony na podobnych zasadach?
Fragment:
(...) Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że spółka dokonuje zakupu towarów handlowych w Portugalii. W celu lepszej realizacji zamówień firma X zatrudniła agenta obywatela Portugalii. Praca wykonywana jest na terenie Portugalii i polega na organizowaniu terminowej i prawidłowej realizacji zamówień, sprawdzaniu jakości towaru, dbaniu o dokumentację transakcji zakupu, negocjowaniu warunków dostawy towaru. W zamian za wykonaną pracę agent otrzymuje wynagrodzenie ustalone procentowo od zrealizowanej dostawy. Za otrzymane wynagrodzenie agent wystawia fakturę. Zgodnie z art. 3 ust. 2a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2000 r. Nr. 14 poz. 176 z późn. zm.) osoby fizyczne, jeżeli nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania, podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów z pracy wykonywanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie stosunku służbowego lub stosunku pracy, bez (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.