Zatrudnianie osób pozbawionych wolności | Interpretacje podatkowe

Zatrudnianie osób pozbawionych wolności | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zatrudnianie osób pozbawionych wolności. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w świetle aktualnie obowiązującego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 marca 2004 w sprawie podmiotów, w których jest wykonywana kara ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna (Dz.U.Nr.56 poz.544) możliwa jest do zastosowania ulga w podatku dochodowym od osób prawnych?
Fragment:
(...) Zgodnie z §13 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 sierpnia 1998r. wydanym na podstawie art. 58 ustawy – Kodeks karny wykonawczy w sprawie wyznaczenia zakładów pracy, w których jest wykonywana kara ograniczenia wolności oraz praca społeczne użyteczna orzeczona w zamian nieściągalnej grzywny, szczegółowych obowiązków tych zakładów w zakresie zatrudnienia skazanych i zasad gospodarowania uzyskanymi z tego tytułu środkami oraz przysługujących ulg zakładom (Dz.U. z dnia 31 sierpnia 1998r. Nr 113 poz. 720), jeżeli w Państwa zakładzie była wykonywana praca skazanych, to przysługiwała ulga w podatku dochodowym w wysokości 50% kwoty, odpowiadającej wynagrodzeniu należnemu, za takie prace osobom wykonującym ją w ramach stosunku pracy. Wymienione rozporządzenie z dniem 21 kwietnia 2004r. straciło moc, a od 22 kwietnia 2004r. zaczęło obowiązywać nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 marca 2004r. w sprawie podmiotów, w których jest (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.