Zasada (reguła) | Interpretacje podatkowe

Zasada (reguła) | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zasada (reguła). Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wystawiane przez Wnioskodawcę faktury w programie są wystawiane prawidłowo w zakresie prawidłowo naliczonej wartości podatku od towarów i usług?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 maja 2011 r. (data wpływu 23 maja 2011 r.), uzupełnionym w dniach 8 lipca i 9 sierpnia 2011 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasad wystawiania faktur - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 23 maja 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług w zakresie zasad wystawiania (...)
2012
9
mar

Istota:
Czy należy wykazywać w deklaracjach podatku dochodowego od osób prawnych CIT-2 wszelkie zaszłości dotyczące Spółki z o.o. z przed okresu zakupu udziałów ?.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 216 oraz art. 14a § 1 i § 3 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego w (...) stwierdza, iż stanowisko Spółki w sprawie nie wykazania w deklaracji podatku dochodowego od osób prawnych CIT-2 zaszłości Spółki z tytułu prowadzonej działalności z przed okresu nabycia udziałów Spółki przez Panią (...) - nie jest prawidłowe. UZASADNIENIE Podatnik pismem z dnia (...), uzupełnionym w dniu (...), oraz (...) zwrócił się z zapytaniem czy należy wykazywać w deklaracjach podatku dochodowego od osób prawnych CIT-2 wszelkie zaszłości dotyczące Spółki z przed okresu zakupu udziałów przez Panią (...), (nowy udziałowiec). Z pism wynika, że Pani (...) dnia (...) dokonała zakupu 100% udziałów Spółki z o.o. (...) od Syndyka, który prowadzi postępowanie upadłościowe spółki cywilnej o tej samej nazwie, której wspólnicy posiadali 100% (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.