Zasada kasowa | Interpretacje podatkowe

Zasada kasowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zasada kasowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wynagrodzenie za miesiąc grudzień 2004 r. (oraz składki ZUS i Fundusz Pracy naliczone od tych wynagrodzeń) wypłacone w styczniu 2005 r. według znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowią koszty uzyskania przychodu w miesiącu styczniu 2005 r., czy też w grudniu 2004 r.?
Fragment:
(...) Wnioskodawca zwrócił się z pytaniem, czy wynagrodzenia za miesiąc grudzień 2004 r. (oraz składki na ZUS i Fundusz Pracy naliczone od tych wynagrodzeń) wypłacone w styczniu 2005 r. według nowej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych stanowią koszt uzyskania przychodu w miesiącu styczniu 2005 r., czy też koszt uzyskania przychodu w 2004 r.? Zdaniem wnioskodawcy wynagrodzenia za miesiąc grudzień 2004 r., wypłacone pracownikom w styczniu 2005 r. stanowią koszty uzyskania przychodów w miesiącu styczniu 2005 r. Na mocy postanowień art. 1 pkt 7 lit. a) tiret czwarte i piąte ustawy z dnia 18 listopada 2004 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2004 r. nr 254, poz. 2533) – w dalszej części niniejszego postanowienia określanej skrótem „ustawa nowelizująca” - nadano nowe brzmienie przepisom art. 16 ust.1 pkt 57 i dodano pkt 57a w ustawie z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.