Zaliczka w walucie obcej | Interpretacje podatkowe

Zaliczka w walucie obcej | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zaliczka w walucie obcej. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
1.Czy obowiązek podatkowy powinien być określony w momencie wystawienia przez kontrahenta dokumentu wzywającego do uiszczenia zaliczki, tj. faktury proforma, faktury zaliczkowej, potwierdzenia zamówienia? Czy obowiązek podatkowy powinien być określony w momencie dokonania płatności zaliczki, bez względu na datę wystawienia dokumentu?
2.Czy w związku z tym, że wystawiane przez kontrahentów dokumenty, nie potwierdzają otrzymania zaliczki, lecz stanowią wezwanie do zapłaty obowiązek podatkowy powstaje 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru będącego przedmiotem wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub z chwilą wystawienia faktury dokumentującej dostawę towarów?
3.Jaki kurs należy zastosować do przeliczenia kwot wynikających z dokumentów wystawionych przez dostawców towarów – zagranicznych kontrahentów Spółki?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa ( t. j. Dz.U. z 2005r. Nr 8 poz. 60 z późn. zm. ) po rozpatrzeniu wniosku Sp. z o.o. z dnia 28.11.2006r.(data wpływu do tut. Urzędu), żądającego udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego tj. art. 20 ust. 5, 6 i 7, art. 31 ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług ( Dz.U. z 2004r. Nr 54 poz. 535 z późn. zm. ) oraz § 37 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 97, poz. 970 z późn. zm.)Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy podane we wniosku jest nieprawidłowe w części dotyczącej powstania obowiązku podatkowego z chwilą wystawienia faktury przez kontrahenta przed dokonaniem wpłaty zaliczki oraz w części dotyczącej przeliczania z tych (...)
2011
1
cze
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.