Zaliczka na poczet zysku | Interpretacje podatkowe

Zaliczka na poczet zysku | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zaliczka na poczet zysku. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy faktury VAT z tytułu zaliczek na poczet zakupu towarów, wystawione w miesiącu grudniu 2005 r. (realizacja zakupu nastąpi w 2006 r.) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu grudniu 2005 r. ? Czy z kolei faktury VAT z tytułu zaliczek pobranych na poczet sprzedaży towarów, wystawione w miesiącu grudniu 2005 r. (realizacja sprzedaży nastąpi w 2006 r. można zaliczyć do przychodów miesiąca grudnia 2005 r. ?
Fragment:
(...) Z treści złożonego zapytania wynika, iż prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie zakładania i sprzedaży stolarki budowlanej.W miesiącu grudniu 2005 r. tytułem zakupu towarów handlowych wpłaciła Pani zaliczki w wysokości 100% wartości zamawianego towaru, tj.: drzwi, ościeżnice, klamki. Na wyżej wymienione towary otrzymała faktury VAT - zaliczkowe. Towar ten sukcesywnie otrzymuje Pani w 2006 r. Ponieważ od klientów przyjęła Pani zaliczki na poczet wyżej wymienionych towarów w wysokości 100% wartości tych towarów wystawiła w miesiącu grudniu 2005 r. faktury sprzedaży VAT- zaliczkowe. Pani zdaniem zaliczki zapłacone na poczet zakupu towarów oraz otrzymane na poczet sprzedaży w/w towarów, w momencie ich zapłaty nie stanowią kosztów uzyskania przychodów, jak również przychodu z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w momencie ich otrzymania. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Maz. po przeanalizowaniu (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.