Zaliczka na poczet zysku | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zaliczka na poczet zysku. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
kwi

Istota:

Czy faktury VAT z tytułu zaliczek na poczet zakupu towarów, wystawione w miesiącu grudniu 2005 r. (realizacja zakupu nastąpi w 2006 r.) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu grudniu 2005 r. ? Czy z kolei faktury VAT z tytułu zaliczek pobranych na poczet sprzedaży towarów, wystawione w miesiącu grudniu 2005 r. (realizacja sprzedaży nastąpi w 2006 r. można zaliczyć do przychodów miesiąca grudnia 2005 r. ?

Fragment:

(...) Z treści złożonego zapytania wynika, iż prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie zakładania i sprzedaży stolarki budowlanej.W miesiącu grudniu 2005 r. tytułem zakupu towarów handlowych wpłaciła Pani zaliczki w wysokości 100% wartości zamawianego towaru, tj.: drzwi, ościeżnice, klamki. Na wyżej wymienione towary otrzymała faktury VAT - zaliczkowe. Towar ten sukcesywnie otrzymuje Pani w 2006 r. Ponieważ od klientów przyjęła Pani zaliczki na poczet wyżej wymienionych towarów w wysokości 100% wartości tych towarów wystawiła w miesiącu grudniu 2005 r. faktury sprzedaży VAT- zaliczkowe. Pani zdaniem zaliczki zapłacone na poczet zakupu towarów oraz otrzymane na poczet sprzedaży w/w towarów, w momencie ich zapłaty nie stanowią kosztów uzyskania przychodów, jak również przychodu z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w momencie ich otrzymania. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tomaszowie Maz. po przeanalizowaniu (...)