Zachowanie | Interpretacje podatkowe

Zachowanie | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to zachowanie. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Zachowanie ulgi z tytułu zamieszkania w związku ze sprzedażą darowanego lokalu i przeznaczeniem pieniędzy na budowę domu.
Fragment:
(...) Postanowienie Na podstawie art.14a §1 i §4 ustawy z dnia 29.08.1997r - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U. Nr 8, poz.60 z 14.01.2006r ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku podatnika z dnia 07.04.2006r o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania przepisów wynikających z art.16 ustawy z dnia 28 lipca 1983r o podatku od spadków i darowizn (tekst jednolity Dz.U. z 2004r Nr 142, poz.1514 ze zm.), Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni stwierdza, że: stanowisko przedstawione w tym wniosku jest prawidłowe w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego, pod warunkiem spełnienia wymogów zawartych w art.16 ust.1, 2 i ust.7 w/w ustawy o podatku od spadków i darowizn. Uzasadnienie Według stanu faktycznego przedstawionego przez stronę w piśmie z dnia 07.04.2006r, wnioskodawca posiada działkę budowlaną i nie jest właścicielem żadnego lokalu mieszkalnego oraz ma otrzymać od ojca w drodze darowizny mieszkanie o pow. 40 m 2 . Otrzymane w drodze darowizny (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Zachowanie
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.