Wyrys | Interpretacje podatkowe

Wyrys | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to wyrys. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wykonywanie przez Zarząd czynności polegających na sporządzaniu kopii i aktualizacji treści mapy zasadniczej, za które pobierane są opłaty na podstawie Zarządzenia Dyrektora Zarządu Geodezji, Kartografii i Katastru Miejskiego, stanowiące przychód Gminy Wrocław podlegają ustawie z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług.
Fragment:
(...) jej jednostką realizuje zadania powiatu w zakresie geodezji i kartografii. Przedmiotem działalności jest tym samym w szczególności realizacja zadań powiatu w ww. zakresie. Wnioskodawca wykonuje czynności związane z prowadzeniem państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, uzgadnianiem usytuowania projektowanych sieci uzbrajania terenu oraz czynności związane z prowadzeniem krajowego systemu informacji o terenie, udzielaniem informacji, a także wykonywaniem wypisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego. Wykonywanie ww. czynności jest zgodnie z art. 40 ust. 3b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne, i jest odpłatne. Powyższe czynności Wnioskodawca zaklasyfikował do grupowania PKWiU 75.11.11-20.20 ?Usługi ustawodawcze i wykonawcze terenowych organów administracji publicznej?, zaś ich wykonanie dokumentuje fakturami VAT jako usługi zwolnione w myśl przepisu § 8 ust. 1 pkt 13 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Wyrys
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.