Wypłata okresowa | Interpretacje podatkowe

Wypłata okresowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to wypłata okresowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy należności wypłacane żołnierzowi zawodowemu w związku ze zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 20% ?
Fragment:
(...) Dyrektor Izby Skarbowej prostuje , że przepis art. 30 ust. 1 pkt. 4 a ustawy z dnia 26 lipca 1991r.o podatku dochodowym od osób fizycznych ( Dz.U.z 2000r. Nr. 14, poz. 176 ze zm.), w brzmieniu obowiązującym w 2004r.- zgodnie z którymod świadczeń pieniężnych otrzymywanych na podstawie odrębnych ustaw, przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy, w związku ze zwolnieniem tych osób ze stałej służby , pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 20 % należności - nie ma zastosowania do świadczeń , o których mowa w art. 17 ust. 1 oraz w art. 18 ust 1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 17.12.1974r. o uposażeniu żołnierzy ( Dz.U.z 2002r. Nr. 76 poz. 693 ze zm.) w brzmieniu obowiązującym do 30.06.2004r. Tego rodzaju należności należy zakwalifikować do przychodów ze stosunku służbowego, podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym według skali podatkowej , stanowiącej treść art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.