Wynagrodzenie zmarłego | Interpretacje podatkowe

Wynagrodzenie zmarłego | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to wynagrodzenie zmarłego. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wynagrodzenie zmarłego zleceniobiorcy, wypłacone spadkobiercom należy opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy też podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Fragment:
(...) INTERPRETACJA INDYWIDUALNA Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana K. przedstawione we wniosku z dnia 13 sierpnia 2008r. (data wpływu do tut. Biura – 14 sierpnia 2008r.), uzupełnionym w dniu 19 września 2008r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu przekazania spadkobiercom należności po zmarłym - jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 14 sierpnia 2008r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku (...)
2011
1
cze

Istota:
Czy wyliczając wynagrodzenie zmarłego należy stosować koszty uzyskania przychodu i ulgę?
W jakiej pozycji druku PIT-11 należy wstawić to wynagrodzenie?
Czy podatek od tego wynagrodzenia podlega wpłacie na PFRON i ZFRON?
Fragment:
(...) chronionej. W dniu 7 sierpnia 2008 roku zmarł pracownik Wnioskodawcy zatrudniony na cały etat. Wynagrodzenie za pracę, ekwiwalent za nie wykorzystany urlop, ekwiwalent za odzież i pranie odzieży zostały wypłacone na niepełnoletnie dzieci zmarłego, uprawnione do renty rodzinnej po zmarłym, zgodnie z art. 63 1 § 2 Kodeksu pracy. Wynagrodzenie pobrał prawny opiekun dzieci – ich matka i zarazem konkubina zmarłego. W związku z powyższym zadano następujące pytania. Czy wyliczając wynagrodzenie zmarłego należy stosować koszty uzyskania przychodu i ulgę podatkową i w jakiej pozycji druku PIT-11/8B należy wstawić konkubinie kwotę wynagrodzenia, które otrzymała na dzieci... Czy za okres 01-07.08.2008 roku Wnioskodawcy przysługuje na zmarłego pracownika dofinansowanie do wynagrodzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i czy podatek od tego wynagrodzenia podlega podziałowi na 10% przekazywane do PFRON i 90% na Zakładowy Fundusz (...)
2011
1
cze
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.