PDI/415-8/04 | Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego

Na co dzień przedstawiam wiadomości w lokalnej telewizji. Wymagana jest ode mnie dobra prezencja, Dbanie o wizerunek związane jest z różnymi kosztami, które muszę ponosić między innymi opłaty za usługi stomatrologiczne. Czy do kosztów uzyskania przychodu mogę zaliczyć usługę stomatologiczną?

PDI/415-8/04

informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
  1. usługi medyczne
  2. wydatki osobiste
  1. Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) -> Koszty uzyskania przychodów

Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych /Dz. U. Nr 14 z 2000 r. Poz.176 z późn. zm./ kosztami uzyskania przychodów z poszczególnego źródła są wszelkie koszty poniesione w celu osiagnięcia przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.

Zwrot w celu znaczy, że nie każdy wydatek poniesiony przez podatników w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą jest kosztem uzyskania przychodów, warunkiemjest aby pomiędzy wydatkiem a osiągniętym przychodem zachodził związek przyczynowo - skutkowy.

W kontekscie powyższego nie można uznać za koszt uzyskania przychodów wydatku na standardową usługę stomatologiczną ponieważ jest to wydatek osobisty ponoszony niezależnie od prowadzenia działalności gospodarczej. Wydatków osobistych nie zalicza się co do zasady,do kosztów działalności gospodarczej, poniewaź nie mają one wpływu na powstanie lub zwiększenie przychodu.

Dodatkowe interpretacje podatkowe i orzeczenia

© 2011-2019 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.