Wszczęcie egzekucji | Interpretacje podatkowe

Wszczęcie egzekucji | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to wszczęcie egzekucji. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Jakie przesłanki uprawdopodobniają nieściągalność wierzytelności?
Fragment:
(...) dokonała niezbędnych czynności zmierzających od odzyskania wierzytelności, która zasądzona została prawomocnym wyrokiem sądu, zaopatrzonego następnie w klauzulę wykonalności. W dalszej kolejności Spółka wystąpiła z wnioskiem o wszczęcie postępowania egzekucyjnego do komornika sądowego. Do chwili obecnej Spółka nie otrzymała żadnej oficjalnej decyzji komornika w przedmiocie wyniku egzekucji. Wątpliwość Podatnika w tej kwestii budzi fakt czy złożenie wniosku o wszczęcie egzekucji tożsame jest z zapisem wynikającym z art. 16 ust. 2a pkt 1 lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tj. ze „skierowaniem wierzytelności na drogę postępowania egzekucyjnego”. Zawarty w cyt. wyżej przepisie warunek dotyczący konieczności skierowania wierzytelności na drogę postępowania egzekucyjnego, warunkujący uprawdopodobnienie nieściągalności wierzytelności nie uzależnia tego faktu od wszczęcia postępowania egzekucyjnego przez odpowiedni organ (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.