Współuczestnictwo | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to współuczestnictwo. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
maj

Istota:

Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług przychodów z tytułu udziału w realizacji projektu naukowo-badawczego.

Fragment:

(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) w odpowiedzi na wniosek z dnia 05.03.2007r. (wpływ do tut. organu podatkowego w dniu 15.03.2007r.), uzupełniony pismem z dnia 19.04.2007r., w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w kwestii dotyczącej opodatkowania podatkiem od towarów i usług przychodów z tytułu udziału w realizacji projektu naukowo-badawczego, Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa – Ursynów postanawia uznać stanowisko zawarte we wniosku za prawidłowe. UZASADNIENIE Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż Wnioskodawca bierze udział w realizacji projektu naukowo-badawczego finansowanego przez Komisję Europejską, na podstawie umowy pomiędzy Komisją Europejską a firmą konsultingową YX Ltd. („kierujący projektem”), która reprezentuje konsorcjum złożone z 15 niezależnych (...)

2011
1
maj

Istota:

Pytanie dokumentowania fakturami VAT przychodów z tytułu udziału w realizacji projektu naukowo - badawczego.

Fragment:

(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) w odpowiedzi na wniosek z dnia 05.03.2007r. (wpływ do tut. organu podatkowego w dniu 15.03.2007r.), uzupełniony pismem z dnia 19.04.2007r., w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w kwestii dotyczącej dokumentowania fakturami VAT przychodów z tytułu udziału w realizacji projektu naukowo - badawczego, Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa – Ursynów postanawia uznać stanowisko zawarte we wniosku za prawidłowe. UZASADNIENIE Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, iż Wnioskodawca bierze udział w realizacji projektu naukowo-badawczego finansowanego przez Komisję Europejską, na podstawie umowy pomiędzy Komisją Europejską a firmą konsultingową YX Ltd. („kierujący projektem”), która reprezentuje konsorcjum złożone z 15 niezależnych osób prawnych, w (...)