Wspólnota leśna | Interpretacje podatkowe

Wspólnota leśna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to wspólnota leśna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy sprzedaż działki przez osobę prawną podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Targu działając na podstawie art.14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.- Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), po rozpatrzeniu Państwa wniosku z dnia 5 stycznia 2006 r.(wpływ do tut. Urzędu 11 stycznia 2006 r.), uzupełnionego pismem z dnia 3 lutego 2006 r. (data wpływu 10 luty 2006r.) w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 11 stycznia 2006 r. do Naczelnika tutejszego Urzędu wpłynął wniosek w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych i uzupełniony o własne stanowisko w sprawie w dniu 10 lutego 2006 r. W grudniu 2005 r. Leśna Wspólnota "X" zbyła na rzecz OkręgowejSpółdzielni M. działkę. Działka (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czynność przeniesienia wlasności działki na podstawie art. 231 par. 2 ustawy Kodeks cywilny?.
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Targu działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2005 r. Nr 8, poz.60 ze zm.) po rozpatrzeniu Państwa wniosku z dnia 5 stycznia 2006 roku ( data wpływu 11 stycznia 2006 r.) w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko jest nieprawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 11 stycznia 2006 r. wpłynął wniosek, w którym zwrócili się Państwo z zapytaniem czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czynności przeniesienia własności działki na podstawie art.231 § 2 ustawy Kodeks cywilny? Stan faktyczny przedstawiony przez wnioskodawcę przedstawia się następująco: Przedmiotowy wniosek został uzupełniony w dniu 23 stycznia 2006 r. po uprzednim wezwaniu do usunięcia braków w postaci opłaty skarbowej oraz własnego (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.