Wskaźniki przeliczeniowe | Interpretacje podatkowe

Wskaźniki przeliczeniowe | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to wskaźniki przeliczeniowe. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy prawidłowo został ustalony wskaźnik proporcji, czy ma prawo odliczać podatek naliczony wg wskaźnika prognozowanego 85%?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 216, art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U. z 2005 r. nr 8 poz. 60) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie postanawia uznać przedstawione stanowisko w złożonym wniosku o interpretację przepisów prawa podatkowego za prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 24.02.2005 r. wpłynął Pana wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, w którym przedstawiono następujący stan faktyczny: zgodnie z art. 90 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535) podatnik ustalił proporcję sprzedaży za rok 2004 o której mowa w art. 90 ust. 3 w/w ustawy, która wynosiła 100 %, ponieważ nie występowała sprzedaż zwolniona. W 2005 r. prognozuje Pan, że proporcja sprzedaży będzie wynosiła 85 %. W związku z tym podatek naliczony od zakupów dotyczących sprzedaży opodatkowanej i zwolnionej (...)
2011
1
lut

Istota:
W jaki sposób ma być obliczony współczynnik (wskaźnik procentowy) do odliczeń częściowych realizowanego projektu?
Fragment:
(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Elblągu odpowiadając, zgodnie z art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) na wniosek z dnia 27.09.2004 r. (data wpływu 29.09.2004 r.), uzupełniony pismem z dnia 20.10.2004 r. (data wpływu 21.10.2004 r.) w sprawie udzielenia pisemnej odpowiedzi o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, stwierdza co następuje: Podatnik w swoim wniosku poinformował, że w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stara się o środki z ZPORR (Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego) na finansowanie projektu (inwestycji) prac remontowo-budowlanych całego swojego obiektu budowlanego. Jednocześnie Strona podała, iż jest podatnikiem podatku od towarów i usług, a prawo do odliczenia podatku naliczonego w 100% przysługuje jej tylko od zakupu towarów i usług, które będą służyły czynnościom opodatkowanym. Ponadto do towarów i usług, które są wykorzystywane (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.