Witraż | Interpretacje podatkowe

Witraż | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to witraż. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy wykonanie witraży dla kościoła jest opodatkowane 7%?
Fragment:
(...) cele mieszkalne, budynek taki klasyfikowany jest jako niemieszkalny, zgodnie z jego przeznaczeniem. Kościoły, kaplice, cerkwie meczety, synagogi, itp. obiekty, sklasyfikowane zostały w grupie PKOB 127 - "pozostałe budynki niemieszkalne", w klasie budynków przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego i czynności religijnych. Powyższe obiekty nie mieszczą się zatem w grupie PKOB 113 - "budynki zbiorowego zamieszkania". Oznacza to, iż usługi świadczone przez Podatnika - wykonanie witraży - dla kościoła nie mieszczą się w definicji zawartej w art. 2 ust. 12 ustawy, a tym samym podlegają opodatkowaniu według stawki 22% - stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy. Dlatego też, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pucku postanowił jak w sentencji niniejszego postanowienia. (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Witraż
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.