Weksel in blanco | Interpretacje podatkowe

Weksel in blanco | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to weksel in blanco. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy koszt procesu jest kosztem prowadzenia działalności gospodarczej wnioskodawczyni.
Fragment:
(...) ubocznym zakupu towarów handlowych. Sytuacja jaka doprowadziła do poniesienia tego kosztu przez wnioskodawczynię nie była spowodowana jej celowym działaniem, ani zaniechaniem regulowania należności wobec Firmy „V”. Firma „V” bez jakichkolwiek wcześniejszych sygnałów pozbawiła wnioskodawczynię 80% dochodów, dochodząc w trybie natychmiastowym swoich wierzytelności, naraziła wnioskodawczynię na bardzo duży wydatek kwoty 4.505 zł, tylko z tego powodu, że miała w ręku weksel in blanco, który gwarantował jej szybkie odzyskanie wierzytelności. Firma wnioskodawczyni po dzień dzisiejszy jest w bardzo dużych kłopotach finansowych, dlatego ważnym jest dla niej uznanie tego wydatku, jako kosztu prowadzenia przez nią firmy. Na tle przedstawionego stanu faktycznego stwierdzam, co następuje. W celu rozstrzygnięcia czy wydatki wymienione we wniosku, tj. koszty procesowe poniesione w związku z postępowaniem nakazowym, mogą być uznane za koszty uzyskania (...)
2011
1
lip
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.