Węgry | Interpretacje podatkowe

Węgry | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to Węgry. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy uzyskiwane przez Wnioskodawcę świadczenie z Węgier podlega opodatkowaniu w Polsce?
Fragment:
Nr 10, poz. 66) zawarte przez Polskę m.in. z Węgrami ustala zasadę opodatkowania dochodów w państwie, z którego dochody te pochodzą. W praktyce oznacza to, że renta rodzinna przekazywana przez węgierską instytucję ubezpieczeniową osobie uprawnionej zamieszkałej w Polsce podlega opodatkowaniu lub jest zwolniona od opodatkowania według aktualnego ustawodawstwa podatkowego na Węgrzech. W związku z powyższym świadczenie to nie podlega opodatkowaniu w Polsce. ” Na tej podstawie Urząd Skarbowy w Ż. wydał decyzję w sprawie nieistnienia obowiązku podatkowego w piśmie z dnia 2 grudnia 1993 r. nr pisma ... i potwierdził nieistnienie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do renty rodzinnej - węgierskiej, w skład której wchodziła renta sieroca i renta wdowia mamy i orzekł zwrot kwoty pobranej zaliczkami. Cyt.: „ (...) Na podstawie art. 175 § 1 KPA ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. tekst jednolity z dnia 28 marca 1980 r. (Dz. U. Nr 9, poz. 26 z późn. zm. oraz stosownie do porozumienia o unikaniu podwójnego opodatkowania dochodów i majątku osób fizycznych zawartego przez Polskę m.in. z Węgrami (Dz. U. z 1979 r. Nr 10, poz. 66) stwierdzam nieistnienie obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do renty rodzinnej - węgierskiej otrzymanej przez Panią Marię J. (...) ”.
2018
15
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
Lokalizacja: Wyszukiwarka > Węgry
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.