Utwór literacki | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to utwór literacki. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
lut

Istota:

Czy udzielenie (uzyskanie) licencji, sublicencji lub przeniesienie autorskiego prawa majątkowego dot. utworu literackiego podlega opodatkowaniu VAT ?

Fragment:

(...) udzielanie licencji lub upoważnianie do korzystania z licencji oraz przeniesienie autorskiego prawa majątkowego w rozumieniu przepisów prawa autorskiego - w odniesieniu do programu komputerowego. Zgodnie ze stanem faktycznym przedstawionym w Państwa piśmie wykonywane czynności w istocie stanowią udzielenie (uzyskanie) licencji bądź sublicencji lub przeniesienie autorskiego prawa majątkowego, nie mieszczą się jednak w zakresie ustalonym definicją usług. Ich przedmiotem jest bowiem utwór literacki, podczas gdy opodatkowaniem objęte jest jedynie przeniesienie autorskich praw majątkowych w odniesieniu do programu komputerowego. Podobnie przepis art. 4a ustawy, określający miejsce świadczenia usług, odnosi się tylko do wymienionych powyżej w punktach c-e usług, nie obejmując swym zakresem przedmiotowym utworów literackich. W związku z powyższym wykonywane przez Państwa czynności nie podlegają opodatkowaniu podatkiem o towarów i usług. Natomiast sprzedaż (...)