Utwór literacki | Interpretacje podatkowe

Utwór literacki | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to utwór literacki. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy udzielenie (uzyskanie) licencji, sublicencji lub przeniesienie autorskiego prawa majątkowego dot. utworu literackiego podlega opodatkowaniu VAT ?
Fragment:
(...) udzielanie licencji lub upoważnianie do korzystania z licencji oraz przeniesienie autorskiego prawa majątkowego w rozumieniu przepisów prawa autorskiego - w odniesieniu do programu komputerowego. Zgodnie ze stanem faktycznym przedstawionym w Państwa piśmie wykonywane czynności w istocie stanowią udzielenie (uzyskanie) licencji bądź sublicencji lub przeniesienie autorskiego prawa majątkowego, nie mieszczą się jednak w zakresie ustalonym definicją usług. Ich przedmiotem jest bowiem utwór literacki, podczas gdy opodatkowaniem objęte jest jedynie przeniesienie autorskich praw majątkowych w odniesieniu do programu komputerowego. Podobnie przepis art. 4a ustawy, określający miejsce świadczenia usług, odnosi się tylko do wymienionych powyżej w punktach c-e usług, nie obejmując swym zakresem przedmiotowym utworów literackich. W związku z powyższym wykonywane przez Państwa czynności nie podlegają opodatkowaniu podatkiem o towarów i usług. Natomiast sprzedaż (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.