Usługi związane z zagospodaroweniem terenów zielonych | Interpretacje podatkowe

Usługi związane z zagospodaroweniem terenów zielonych | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi związane z zagospodaroweniem terenów zielonych. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy usługi koszenia trawników są opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wys. 3%
Fragment:
(...) P O S T A N O W I E N I E Na podstawie: art.14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz.U. z 2005r, Nr 8, poz.60 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku Podatnika z dnia 25 maja 2007r o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, uznaję za prawidłowe stanowisko Podatnika, iż jeżeli wykonywane przez niego usługi koszenia trawników mieszczą się w grupowaniu PKWiU ex 01.04 to są one opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wys. 3% z tym, że stawkę tą stosuje się do dnia 30 kwietnia 2008r. U z a s a d n i e n i e W przedmiotowym piśmie Podatnik podaje, iż w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oznaczonej wg PKD 0141B - usługi związane z zagospodarowaniem terenów zielonych, świadczy również usługi koszenia trawy w zasobach mieszkaniowych. Podatnik zwrócił się do tut. Organu o potwierdzenie swojego stanowiska, iż wyżej wymienione usługi koszenia trawy winien opodatkowywać 3% (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.