Usługi wczasowe | Interpretacje podatkowe

Usługi wczasowe | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi wczasowe. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy usługi sklasyfikowane jako PKWiU 55.23.11-00.00- " usługi świadczone przez obozowiska dla dzieci" oraz jako PKWiU 55.23.12-00.00- " usługi świadczone przez ośrodki wczasowe oraz domy wypoczynkowe" opodatkowane są podatkiem od towarów i usług ?
Fragment:
(...) Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wnioskiem z dnia 25 maja 2005r. ( wpływ do tut. Organu w dniu 27.05.2005r.) zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Ze stanu faktycznego przedstawionego przez wnioskodawcę wynika , że Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej posiada Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy, który funkcjonuje jako Gospodarstwo Pomocnicze. Na terenie ośrodka odbywają się narady i szkolenia pracowników Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej oraz organizowane są pobyty dzieci i młodzieży w ramach " zielonych szkół" . Ponadto w okresie letnim domki letniskowe wynajmowane są osobom prywatnym oraz pracownikom i emerytom straży pożarnej. Powyższe usługi zakwalifikowane zostały przez Ośrodek Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych jako: - PKWiU 55.23.11-00.00- " usługi świadczone przez obozowiska dla dzieci" oraz jako - PKWiU 55.23.12-00.00- " usługi świadczone przez (...)
2011
1
mar

Istota:
Czy w świetle ustawy o VAT, usługi świadczone przez podatnika w ramach prowadzonego ośrodka wczasowego (zakwaterowanie, wyżywienie, wycieczki, dyskoteki) na rzecz osób fizycznych przebywających na wczasach, są usługami turystycznymi, o których mowa w art. 119 ust. 1 ustawy o VAT?
Fragment:
(...) Jeżeli przy organizacji imprezy turystycznej biuro (agent) nabywa usługi od innych podmiotów (transport, wyżywienie, zakwaterowanie) podstawę opodatkowania tej usługi stanowi różnica pomiędzy ceną uzyskaną przez biuro od nabywców usługi (turystów) a kosztami jej zorganizowania, na które składać się będą usługi obce. W rozpatrywanym przypadku podatnik prowadzi ośrodek wczasowy i świadczy usługi sklasyfikowane wg jego oświadczenia pod symbolem PKWiU 55.23.12, jako usługi wczasowe. Na podstawie poz. 140 zał. nr 3 do ustawy o VAT, usługi te mieszczą się w ramach PKWiU 55.2 - usługi świadczone przez obiekty noclegowe turystyki oraz inne miejsca krótkotrwałego zakwaterowania, z wyłączeniem usług zakwaterowania w bursach, internatach i domach studeckich (PKWiU ex 55.23.15). Usługi sklasyfikowane pod tym symbolem opodatkowane są stawką 7 % VAT. Natomiast organizowanie imprez i świadczenie usług turystycznych opodatkowane jest stawką 22 % VAT. (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.