Usługi w zakresie produkcji | Interpretacje podatkowe

Usługi w zakresie produkcji | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi w zakresie produkcji. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
W złożonym wniosku, Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy usługi polegające na utrzymywaniu gotowości produkcyjnej nie podlegają żadnym szczególnym regulacjom w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego, a w konsekwencji – obowiązek podatkowy z tytułu świadczenia tych usług przez Spółkę powstanie w chwili wystawienia faktury potwierdzającej wykonanie usług, nie później jednak niż w siódmym dniu, licząc od chwili wykonania usług, tj. od zakończenia okresu rozliczeniowego przyjętego przez strony w umowie.
Fragment:
(...) Zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym, Podatnik jest spółką produkcyjną, która należy do międzynarodowego koncernu działającego w branży motoryzacyjnej. W ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, Podatnik współpracuje m. in. z jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy, posiadającą siedzibę w Szwecji (Zleceniodawcą). Relacje biznesowe pomiędzy Spółką oraz Zleceniodawcą uregulowane są w Umowie o współpracy i opierają się na następujących założeniach: a) Funkcja Zleceniodawcy Rolą tego podmiotu jest zapewnienie szeroko rozumianego wsparcia dla produkcji oraz sprzedaży specjalistycznych pojazdów budowlanych, m. in. koparkoładowarek. Wsparcie to polega w szczególności na: - prowadzeniu prac badawczo – rozwojowych nad nowymi modelami pojazdów lub modyfikacjami już istniejących, - dostarczeniu wartości niematerialnych i prawnych, które są niezbędne do produkcji pojazdów (m. in. projektów, znaków towarowych, (...)
2011
1
cze
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.