Usługi szkół podstawowych, w tym specjalnych | Interpretacje podatkowe

Usługi szkół podstawowych, w tym specjalnych | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi szkół podstawowych, w tym specjalnych. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w momencie przekroczenia kwoty wolnej od podatku VAT (wartości sprzedaży w wysokości 10.000 euro), przedszkole powinno dokonać rejestracji w zakresie podatku od towarów i usług i czy tym samym powinno składać miesięczne deklaracje VAT-7?
Fragment:
(...) Postanowienie Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (j.t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60), Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mikołowie stwierdza, że stanowisko strony - przedstawione w piśmie z dnia 17.01.2006 r., będącym uzupełnieniem wniosku z dnia 21.12.2005r. (data wpływu do Urzędu Skarbowego 23.12.2005 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej obowiązku rejestracji w zakresie podatku VAT i składania deklaracji VAT-7, w przypadku świadczenia wyłącznie usług zwolnionych z tego podatku i przekroczenia wartości sprzedaży 10.000 euro - jest prawidłowe. Uzasadnienie W dniu 23.12.2005 r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Mikołowie wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie, dotyczącej obowiązku rejestracji w zakresie podatku VAT i składania deklaracji VAT-7, w (...)
2011
1
mar

Istota:
Pytający ma wątpliwości, czy stołówki szkolne, które przekroczą w roku podatkowym obrót 10.000 EURO będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług.
Fragment:
(...) w załączniku nr 4 do ustawy. Pod poz. 7 załącznika nr 4 wymienione zostały „Usługi w zakresie edukacji” o symbolu PKWiU ex 80. Zgodnie z otrzymaną przez Pytającego opinią Urzędu Statystycznego w Łodzi, prowadzenie stołówki szkolnej przez personel szkoły dla uczniów i pracowników szkoły pod warunkiem, że stołówka nie jest odrębnym podmiotem gospodarczym, a prowadzenie jej jest związane z działalnością szkoły mieści się w grupowaniu PKWiU 80.10.12-00.10 „Usługi szkół podstawowych, w tym specjalnych”. Natomiast, jeżeli stołówkę prowadzi inny niż szkoła podmiot gospodarczy (np. gospodarstwo pomocnicze przy szkole) lub, kiedy posiłki przygotowywane są na odrębne zlecenie, usługi te mieszczą się w grupowaniu PKWiU 55.51.10-00.00 „Usługi stołówkowe”. Jeżeli zatem Pytający świadczy usługi zaklasyfikowane do grupowania PKWiU 80.10.12-00.00, które mieszczą się w zakresie usług wymienionych w poz. 7 załącznika nr 4 do ustawy o (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.