Usługi radiowe | Interpretacje podatkowe

Usługi radiowe | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi radiowe. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
W złożonym wniosku Podatnik pyta o zwolnienie od podatku od VAT usługi emisji audycji radiowej, realizowanej w plenerze w Łodzi, będącej elementem programu "Sylwester 2006".
Fragment:
(...) 92.34.13-00.00 "Usługi rozrywkowe pozostałe, gdzie indziej niesklasyfikowane". W dniu 28.02.2007 r. Podatnik zwrócił się z prośbą o "wydanie informacji rozszerzającej zgodnie z załączonym pismem Urzędu Statystycznego w Łodzi znak OK-5672/KU-6274/2006 z dnia 7.02.2007 r. i zawartym w nim opisem usług". Ponadto Podatnik uzupełnił stan faktyczny przedmiotowej sprawy wyjaśniając, iż "XXX” - Spółka Akcyjna jako spółka Skarbu Państwa w ramach zakresu działalności tj. usługi radiowej nadaje nie tylko audycje radiowe ze studia, ale zgodnie z nałożoną przez ustawę o radiofonii i telewizji "misją" emituje tzw. "audycje plenerowe" z różnych miejscowości naszego regionu. Są to koncerty "na żywo" z udziałem różnego rodzaju zespołów artystycznych oraz lokalnych i regionalnych firm. Jest to wyłącznie działalność bezpłatna słuchacze - widzowie nie płacą za udział w tych audycjach. Audycja "plenerowa" nadawana jest na żywo i w jej ramach w (...)
2011
1
maj

Istota:
Czy wpływy z opłat abonamentowych należy zaliczyć do usług zwolnionych od podatku VAT?
Czy wartość tych dotacji należy uwzględniać przy ustaleniu proporcji po zakończeniu roku?
Fragment:
(...) POSTANOWIENIE Na podstawie art. 216, art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie postanawia uznać przedstawione stanowisko w złożonym wniosku z dnia 27.03.2006 r. (wpływ w dniu 03.04.2006 r.) o interpretację przepisów prawa podatkowego za prawidłowe. UZASADNIENIE W dniu 03 kwietnia 2006 r. wpłynął wniosek RADIA ....... o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, w którym przedstawiono następujący stan faktyczny; RADIO ........ zgodnie z art. 26 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 1993r. Nr 7, poz. 34 ze zm.) jest spółką publicznej radiofonii regionalnej powstałą w celu tworzenia i rozpowszechniania regionalnych programów radiowych. Stosownie do zapisów art. 21 ust. 1 w/w ustawy RADIO .......... spełnia funkcję publiczną (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.