Usługi o charakterze ogólnym | Interpretacje podatkowe

Usługi o charakterze ogólnym | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi o charakterze ogólnym. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Według jakiej stawki należy opodatkowac usługę naprawy świadczona w Polsce dla kontahenta niemieckiego ?
Fragment:
(...) Z opisu stanu faktycznego wynika, że podatnik wykonał usługę naprawy zakupionego wcześniej w Niemczech materiału i kosztami naprawy obciążył dostawcę tego materiału, zidentyfikowanego dla potrzeb VAT w Niemczech, opodatkowując usługę stawką 22%. Zasadą ogólną wyrażoną w art.27 ust.1 ustawy z dnia 11 marca 2004r.o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535) jest, że miejscem świadczenia usług ( opodatkowania) jest miejsce gdzie świadczący usługę posiada siedzibę, a w przypadku posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności, z którego świadczy usługi – miejsce, gdzie świadczący usługę posiada stałe miejsce prowadzenia, w przypadku braku takiej siedziby lub stałego miejsca prowadzenia działalności – miejsce stałego zamieszkania, z zastrzeżeniem ust.2-6 i art.28. Ponieważ przedmiotowa usługa naprawy nie mieści się w katalogu wyjątków ( art. 27 ust.2-6 i art. 28 ustawy o VAT) od zasady ogólnej określenia miejsca (...)
2011
1
lut

Istota:
W jakim terminie można odliczać VAT z faktur za energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne, wodę, śmieci ?
Fragment:
(...) W przedstawionym zapytaniu podatnik stwierdza, iż art. 86 ust.10 pkt 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług, dotyczący prawa obniżenia podatku należnego, w przypadku nabycia towarów i usług, o których mowa w art.19 ust.13 pkt 1, jeżeli faktura zawiera informację, jakiego okresu dotyczy – prawo to powstaje w rozliczeniu za okres, w którym przypada termin płatności.Z informacji przez niego uzyskanej wynikać by miało, że „od dnia 1 maja 2004r. można rozliczać VAT od faktur za energię elektryczną, usługi telekomunikacyjne, wodę i wywóz nieczystości, w miesiącu wystawienia faktury a nie wg terminu płatności oznaczonego na fakturze”Zdaniem zapytującego „nie ma zmiany w obniżaniu podatku należnego, w przypadku nabycia towarów i usług wymienionych w art.19 ust.13 pkt 1. Jest ta sama zasada od 1 maja 2004r. co była przed 1 maja 2004r.”.W okresie obowiązywania ustawy z dnia 8 stycznia 1993r. o podatku od towarów i usług oraz (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.