Usługi naprawy i regeneracji | Interpretacje podatkowe

Usługi naprawy i regeneracji | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi naprawy i regeneracji. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą , której przedmiotem jest naprawa ogumienia, wymiana dętek, wymiana opon, przeważanie kół, sprzedaż opon nowych i używanych.
Jego zdaniem powinien być zwolniony z prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej, ponieważ działalność w przeważającej części polega na świadczeniu usług a sprzedaż opon jest sporadyczna i świadczona na rzecz przedsiębiorstw, którym wystawia faktury VAT.
W dniu 18.10.2006r. Podatnik uzupełnił przedmiotowy wniosek o klasyfikację PKWiU i poinformował, że sprzedawane towary i świadczone usługi sklasyfikowane są jak niżej:- 50 20 13-0000- usługi w zakresie obsługi i napraw opon samochodów włącznie z regulacją i wyważaniem kół,- 50 30 11-0000- handel hurtowy oponami,- 50 30 21-0000- handel detaliczny oponami.
Fragment:
(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Skierniewicach, działając na podstawie art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), w związku z § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 51, poz. 375), uznaje za prawidłowe Pana stanowisko przedstawione w złożonym w dniu 07.09.2006 r. (uzupełnionym w dniu 18.10.2006r.) wniosku w sprawie interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrujacej . Ocena stanowiska Zgodnie z przepisem § 4 pkt. 4 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28.marca 2006r w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. Nr 51, poz. 375) zwolnień od obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 oraz § 3, nie stosuje się bez względu na wysokość osiąganych obrotów przy dostawie silników spalinowych tłokowych, wewnętrznego spalania, typu (...)
2011
1
kwi

Istota:
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą , której głównym przedmiotem jest regenerowanie i sprzedaż tonerów do kserokopiarek jak również sprzedaż i regenerowanie kartridży do drukarek. Od dnia 1 września 2006r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006r, w sprawie kas rejestrujacych (Dz. U. Nr 51, poz. 375) kasy rejestrujace będą musieli zainstalować podatnicy prowadzacy sprzedaż m.in. towarów: nagranych, z zapisanymi danymi, zapisanymi pakietami oprogramowania komputerowegow tym również sprzedawanymi łącznie z licencją na użytkowanie: płyt CD, DVD, kaset magnetofonowych, taśm magnetycznych w tym kaset wideo, dyskietek, kart pamięci i kartridży.
Zdaniem Podatnika powinien być zwolniony z prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej, ponieważ sprzedaje i regeneruje tonery i kartridże, które używane są do kserokopiarek i drukarek. Sprzedawane i regenerowane towary są oznaczone symbolem -72.50.12(00.00) - usługi konserwacji i naprawy sprzętu komputerowego
Fragment:
(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Skierniewicach, działając na podstawie art. 14 a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), w związku z § 4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. z 2006r. Nr 51, poz. 375), uznaje za prawidłowe stanowisko przedstawione w złożonym w dniu 14.06.2006 r. (uzupełnionym w dniu 06.07.2006r.) wniosku w sprawie interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrujacej z dniem 1 września 2006r. sprzedaży kartridży. Zgodnie z przepisem § 4 pkt 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28.marca 2006r w sprawie kas rejestrujacych (Dz. U. Nr 51, poz. 375) zwolnień od obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 oraz § 3, nie stosuje się bez względu na wysokość osiąganych obrotów: przy dostawie nagranych, z zapisanymi (...)
2011
1
kwi

Istota:
-jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży wyrobów (elektrody EEG, przewody EEG, czepki EEG) i odpadów poprodukcyjnych oraz przy świadczeniu wskazanych usług naprawy i regeneracji.
Fragment:
(...) urazów lub upośledzeń, badania, zastępowania lub modyfikowania budowy anatomicznej lub prowadzenia procesu fizjologicznego, regulacji poczęć - który nie osiąga swojego zasadniczego zamierzonego działania w ciele lub na ciele ludzkim środkami farmakologicznymi, immunologicznymi lub metabolicznymi, lecz którego działanie może być przez nie wspomagane. W sprawie będącej przedmiotem zapytania dokonuje Pan sprzedaży elektrod EEG, przewodów EEG, czepków EEG oraz świadczy usługi naprawy i regeneracji.. Przedmiotowe towary, ze względu na symbol PKWiU, nie są wymienione w załącznikach do ustawy o podatku od towarów i usług - jako korzystające z preferencji w opodatkowaniu podatkiem VAT. A zatem dla rozstrzygnięcia możliwości stosowania 7 % stawki podatku od towarów i usług na podstawie poz. 106 załącznika Nr 3 do w/w ustawy (wyroby medyczne bez względu na symbol PKWiU gdzie indziej nie wymienione) - istotne jest ustalenie, czy w/wym. wyroby można uznać za (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.