Usługi kserograficzne | Interpretacje podatkowe

Usługi kserograficzne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi kserograficzne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Obowiązku wystawienia faktury na żądanie klienta w przypadku wykonania usługi kserograficznej w punkcje samoobsługowym
Fragment:
(...) wystawić fakturę dokumentującą wykonanie usługi kserograficznej, datę wykonania usługi, cenę jednostkową oraz dane dotyczące podatnika i nabywcy, nie później niż siódmego dnia od dnia wykonania usługi. W przypadku, gdy nabywcą usługi jest osoba fizyczna nieprowadzącą działalności gospodarczej lub osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w formie indywidualnego gospodarstwa rolnego, Wnioskodawca ma obowiązek wystawienia faktury dokumentującej wykonanie usługi kserograficznej na żądanie tych osób. Z cyt. wyżej przepisów wynika, że Wnioskodawca obowiązany jest do wystawienia faktur w sytuacji ściśle określonych przez ustawę i przepisy wykonawcze do ustawy. Jednocześnie zauważyć należy, iż ustawodawca nie uzależnia obowiązków fakturowania konkretnych usług od sposobu organizacji sprzedaży tych usług. Zatem okoliczność, że urządzenie samoobsługowe służące do kopiowania materiałów nie generuje jakiegokolwiek raportu (...)
2011
1
lip
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.