Usługi detektywistyczne | Interpretacje podatkowe

Usługi detektywistyczne | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to usługi detektywistyczne. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej usług detektywistycznych i ochroniarskich sklasyfikowanych w PKWiU 74.60.
Fragment:
(...) zapytania Wnioskodawcy jest czy w związku ze świadczeniem usług detektywistycznych oraz ochroniarskich ma uprawnienie do skorzystania ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej przy zastosowaniu kas rejestrujących. Odnosząc przedstawiony we wniosku opis zdarzenia przyszłego do obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa podatkowego należy stwierdzić, iż o ile Spółka zamierza świadczyć usługi detektywistyczne i ochroniarskie, które zaliczane są wg PKWiU ex 74.6 do usług detektywistycznych, a świadczenie przez Podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturą i wskazana przez Spółkę klasyfikacja jest prawidłowa, to na podstawie cytowanego § 2 rozporządzenia, w powiązaniu z poz. 20 załącznika do tego rozporządzenia, przy założeniu, iż świadczenie tych usług w całym zakresie będzie dokumentowane fakturą, usługi te do dnia 31 grudnia 2010 r. są objęte (...)
2011
1
wrz
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.