Umowa trójstronna | Interpretacje podatkowe

Umowa trójstronna | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to umowa trójstronna. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy w następującym stanie faktycznym, dostawę surowca drzewnego można potraktować jako wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i w związku z tym w wystawionej na odbiorcę niemieckiego fakturze zastosować stawkę VAT 0%?
Fragment:
(...) innego odbiorcy zagranicznego, Podatnik posiada na specyfikacji wysyłkowej potwierdzenie przyjęcia przez firmę z Dubiecka surowca drzewnego, który dostarczył do usługi przerobu, zgodnie z ww. umową trójstronną. Ponadto jak wynika z wniosku oraz dołączonej faktury zapłata za dostarczony przez Podatnika do przeróbki surowiec dokonywana jest przez nabywcą niemieckiego przelewem bankowym na konto walutowe Podatnika w terminie 30 dni. Zdaniem tutejszego Organu podatkowego ww. umowa trójstronna wypełnia warunek wymieniony w § 7a ust. 2 pkt 5 ww. rozporządzenia Ministra Finansów. Zatem, odnosząc się do faktury z dnia 02.08.2006r dołączonej do wniosku, jeżeli Podatnik w ramach deklarowanego w rozliczeniu VAT-7 za miesiąc sierpień obrotu z tytułu WDT zadeklarował obrót z tytułu przedmiotowej transakcji oraz wykaże przedmiotową transakcję w informacji podsumowującej VAT-UE za III kwartał 2006r, wówczas spełni ostatni z warunków, wymienionych § 7a ust. 2 (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy trójstronna umowa kompensaty należności i zobowiązań podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Fragment:
(...) Zgodnie z przepisami prawa cywilnego potrącenie (kompensata) jest formą likwidacji istniejącego stosunku prawnego, prowadzącą do umorzenia wzajemnych należności i zobowiązań. Wskutek bowiem potrącenia, wierzytelności umarzają się nawzajem do wysokości wierzytelności niższej (art. 498 § 2 Kodeksu cywilnego). W wyniku potrącenia nie dochodzi jednak do efektywnej zapłaty dokonanej w pieniądzu. Kompensata, pomimo iż dotyczy zobowiązań do świadczeń tego samego rodzaju nie prowadzi do ich realizacji, a jedynie do zaliczenia jednej wierzytelności na poczet drugiej, co skutkuje zaspokojeniem wierzyciela i pozwala osiągnąć cel zobowiązania. Art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych (Dz. U. Nr 86, poz. 959 z późn. zm.) zawiera zamknięty katalog czynności cywilnoprawnych, które podlegają opodatkowaniu tym podatkiem. Wyżej opisana czynność nie jest wymieniona w tym katalogu, zatem dokonanie jej nie powoduje (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.