Umowa podnajmu | Interpretacje podatkowe

Umowa podnajmu | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to umowa podnajmu. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować przychód uzyskany przez Podatnika z tytułu podnajmu tego samochodu?
Fragment:
(...) Podatnik prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. W 2001r. Podatnik zawarł umowę leasingu operacyjnego na użytkowanie samochodu ciężarowego, który następnie został oddany do użytkowania innemu podmiotowi gospodarczemu na podstawie umowy poręczenia do umowy leasingu. Umowa ta nie zwolniła jednak leasingobiorcy z obowiązku uiszczania opłat leasingowych. Podatnik – le-asingobiorca na podstawie faktur wystawianych przez leasingodawcę wystawia refaktury na po-ręczyciela tj. podmiot gospodarczy, któremu podnajął ten samochód. Zgodnie z wyjaśnieniami Podatnika nie uzyskuje on z tego tytułu żadnych przychodów, a jest jedynie tylko pośrednikiem opłat leasingodawcy. Ocena prawna stanu faktycznego: Zasadą wyrażoną w treści art. 9a ust. 1 ustawy z 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) - w brzmieniu obowiązującym w roku (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.