Umowa forfaitingowa | Interpretacje podatkowe

Umowa forfaitingowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to umowa forfaitingowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Konsekwencje podatkowe wynikające z zawarcia umowy forfaitingowej.
Fragment:
(...) nr 55/KR/2005, na podstawie której Bank zobowiązał się do nabycia od podatnika należnych od kontrahenta rosyjskiego wierzytelności w kwocie stanowiącej 85 % wartości wierzytelności oraz nie przekraczającej 85 % kwoty ubezpieczonej w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S. A. Podatnik przeniósł w rozumieniu art. 509 Kodeksu Cywilnego na rzecz Banku wskazaną wierzytelność wraz z wszelkimi prawami z nią związanymi a Bank wykupił powyższą wierzytelność. Umowa forfaitingowa weszła w życie po podpisaniu przez strony aneksu nr 3 do polisy ubezpieczeniowej z dnia 21 czerwca 2004 r. tj. w dniu 30 września 2005 r.Zgodnie z treścią załącznika nr 2 do umowy forfaitingowej podatnik został zobowiązany do zapłaty na rzecz Banku kwoty dyskonta oraz opłaty przygotowawczej.Na podstawie aneksu nr 1 do umowy forfaitingowej z dnia 30 września 2005 r. Strony zmieniły m. in. § 2 i § 3 umowy. Bank zobowiązał się do nabycia od podatnika wierzytelności (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.