Umorzenie warunkowe | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to umorzenie warunkowe. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
mar

Istota:

1. Czy umorzenie warunkowe jest przychodem w aspekcie prawa podatkowego i jak jest opodatkowane?
2. Czy umorzenie bezwarunkowe jest przychodem podatkowym, czy obniży nam wartość zadania inwestycyjnego do poziomu rzeczywistej zapłaty?

Fragment:

(...) na finansowanie innego zadania inwestycyjnego z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. W związku z powyższym podatnik formułuje następujące pytanie: czy umorzenie warunkowe jest przychodem w aspekcie prawa podatkowego i jak jest opodatkowane? czy umorzenie bezwarunkowe jest przychodem podatkowym, czy obniży nam wartość zadania inwestycyjnego do poziomu rzeczywistej zapłaty? Na tle takich okoliczności podatnik przedstawia własne stanowisko w przedmiotowej sprawie, z którego wynika: Umorzenie warunkowe może być traktowane jako zaliczka na poczet finansowania innego zadania inwestycyjnego, a po jego zakończeniu część sfinansowana z tych środków może być traktowana jako zadanie inwestycyjne sfinansowane z obcych środków. Rozliczenie w tym systemie zdaniem podatnika jest neutralne podatkowo, bowiem ani amortyzacja nie stanowi kosztów, ani uznanie przychodów operacyjnych nie będzie przychodem podatkowym. Umorzenie bezwarunkowe będzie przychodem podatkowym w (...)