Udział strony | Interpretacje podatkowe

Udział strony | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to udział strony. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy kwota spłaty tytułem wyrównania udziałów stron w majątku wspólnym, zasądzona od byłego męża podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Fragment:
(...) Naczelnik Urzędu Skarbowego Łódź-Polesie, działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja oodatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), stwierdza, że stanowisko przedstawione przez Panią we wniosku z dn. 16.01.2007r. uzupełnione w dniu 06.02.2007r. jest prawidłowe. Wnioskiem z dnia 16.01.2007r. zwróciła się Pani o wydanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego w Pani indywidualnej sprawie. Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że w wyniku rozwodu nastąpił podział majątku wspólnego małżonków z tytułu, którego przyznano Pani na wyłączną własność spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego o wartości 80.000,00 zł oraz kwotę 40.000,00 zł, płatną w 2 ratach. Pani zdaniem kwota 40.000,00 zł., którą otrzymała Pani od byłego męża tytułem wyrównania udziałów stron w majątku wspólnym nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od (...)
2011
1
kwi

Istota:
Czy udział w kosztach budowy sieci wodociągowej w świetle nowej ustawy o VAT jest opodatkowany podatkiem VAT, jaką stawką ?
Fragment:
(...) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie na podstawie art. l4a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137, poz. 926 z późn. zm.) w odpowiedzi na złożone w dniu 22.07.2004 r. zapytanie - informuje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w odniesieniu do przedstawionego stanu faktycznego następująco: Przedmiotowe zapytanie dotyczy kwestii czy udział w kosztach budowy sieci wodociągowej w świetle nowej ustawy o VAT jest opodatkowany podatkiem VAT, jeżeli tak to jaką stawką. Strona buduje sieć wodociągową zgodnie z projektem budowlanym, ponosząc pełne koszty budowy. Osoby korzystające z w/w sieci wodociągowej ponoszą udział w kosztach jej budowy i wpłacają składki do kasy przedsiębiorstwa. Zgodnie z art. 5 ust. l ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. 54 poz. 535) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na (...)
2011
1
lut
© 2011-2016 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.