Uchwała wspólników | Interpretacje podatkowe

Uchwała wspólników | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to uchwała wspólników. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Jaki jest moment zamknięcia ksiąg rachunkowych i sytuacji podjęcia uchwały o likwidacji spółki z o.o?
Fragment:
(...) zapytaniem dotyczącym momentu zamknięcia ksiąg rachunkowych w związku z podjęciem w dniu 11.03.2005 r. przez wspólników uchwały potwierdzonej aktem notarialnym dotyczącej likwidacji Spółki. Zdaniem pytającego, zgodnie z ustawą o rachunkowości Spółka zobowiązana była do zamknięcia ksiąg z datą poprzedzającą dzień podjęcia uchwały, jednakże zatrudniony radca prawny doradził, aby nie zamykać ksiąg handlowych, ponieważ decyzję o likwidacji musi podjąć Sąd, a sama uchwała wspólników nie rodzi za sobą zamknięcia ksiąg. W uzupełnieniu zapytania Spółka przedstawiła własne stanowisko w sprawie daty zamknięcia ksiąg rachunkowych. Według Podatnika terminem tym winien być dzień poprzedzający postanowienie sądu o likwidacji czyli 11.07.2005 r. Naczelnik tut. Urzędu w odpowiedzi na zapytanie stwierdza co następuje; w myśl art. 12 ust 2 pkt 6 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t. j. Dz. U. Z 2002 r. nr 76 poz. 694 ze zm.) (...)
2011
1
mar

Istota:
Czy zmiana proporcji podziału zysku w spółce jawnej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Fragment:
(...) otrzymywał 10 % zysku, a pozostali wspólnicy 70 %, aż do chwili wyrównania zysku, który otrzymał. Następnie zysk będzie dzielony w równych częściach. Zmianę wspólnicy zamierzają wprowadzić poprzez podjętą przez wszystkich wspólników uchwałę. Zdaniem wnioskodawcy powyższa sytuacja nie powoduje podwyższenia wniesionego przez wspólników do spółki wkładu, o której opodatkowaniu mówi art. 1 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 9.09.2000 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 41, poz. 399). Ta uchwała wspólników nie prowadzi do zmian w majątku spółki i dlatego nie będzie podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Podatkowi temu podlegają bowiem wyłącznie czynności cywilnoprawne wymienione w art. 1 ww. ustawy, a zmiana udziału w osiągniętym zysku spółki nie jest w treści tego artykułu wymieniona . Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mielcu po zapoznaniu się z przedstawioną przez wnioskodawcę sytuacją wyjaśnia: Zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k ustawy z dnia (...)
2011
1
mar
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.