Twórczość ludowa | Interpretacje podatkowe

Twórczość ludowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to twórczość ludowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Jak opodatkować dochód uzyskany z działalności polegającej na jednorazowym napisaniu książki ?
Fragment:
(...) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach informuje, że Dyrektor Izby Skarbowej w Kielcach, stosownie do art. 14b § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zmianami) uznał, iż informacja udzielona Panu pismem z dnia 30.08.2004 r., znak: OG/005/185/PDI/2004 w sprawie opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży książki Pana autorstwa, winna zostać zmieniona. Prawidłowe stanowisko w przedmiotowej sprawie jest następujące: Dochód uzyskany przez Pana z działalności polegającej na napisaniu książki dokumentującej wydarzenia historyczne, w których Pan uczestniczył, a następnie zlecenie jej wydania i sprzedaży nie nosi znamion działalności gospodarczej (ma charakter incydentalny, jednorazowy) i jako taki winien zostać zaliczony do przychodów z osobiście wykonywanej działalności literackiej – art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób (...)
2011
1
lut

Istota:
Jaką stawką VAT opodatkowane są imprezy odbywające się na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni, np. imprezy folklorystyczno-rozrywkowe ?
Fragment:
(...) Na podstawie art. 14a § 1 i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 157, poz. 926 ze zmianami) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Kielcach w odpowiedzi na pismo Jednostki z dnia 30.06.2004 r., uzupełnione w dniu 09.08.2004 r. wyjaśnia: Muzeum Wsi Kieleckiej w ramach statutowej działalności zobowiązane jest do gromadzenia, przechowywania, konserwowania, naukowego opracowywania i udostępniania zabytków kultury ludowej, popularyzacji kultury ludowej i opieki nad współczesną twórczością ludową. W związku z powyższym, samo organizowanie imprez kulturalnych oraz wszelkie usługi twórców i wykonawców, oznaczone symbolem PKWiU ex 92, są zwolnione z podatku VAT na podstawie poz. 11 zał. Nr 4 do ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535). Ponadto Naczelnik tut. Urzędu informuje, że z uwagi na zaklasyfikowanie przez Urząd Statystyczny usług kulturalnych – rozrywkowych-wyłącznie wstęp (...)
2011
1
lut
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.