Transfer środków | Interpretacje podatkowe

Transfer środków | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to transfer środków. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
W szczególności, w odniesieniu do przedstawionego stanu faktycznego, Spółka pragnie potwierdzić, że z perspektywy obowiązujących przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych, przedstawiony w stanie faktycznym transfer do Y środków pieniężnych X za pośrednictwem Spółki nie skutkuje po stronie Spółki powstaniem przychodu?
Fragment:
(...) zrealizowany przez X na rzecz Y i jako taki stanowi przychód należny Y, powstały w związku z prowadzoną przez Y działalnością gospodarczą. Rola Spółki w omawianej transakcji została ograniczona do pośrednictwa przy technicznej realizacji transferu środków przez X na rzecz Y. Ze względu na fakt, że powyższe środki podlegały zwrotowi na rzecz Y nie można uznać, że otrzymanie ich przez Spółkę w celu dalszego transferu ma charakter trwały i bezzwrotny. Przeprowadzony transfer środków na rzecz Spółki stanowi jedynie techniczny proces przekazania środków przez X na rzecz Y, w którym Spółka pełni rolę pośrednika. W związku z powyższym, omawianego transferu nie można uznać za przysporzenie majątkowe, które skutkowałoby obowiązkiem rozpoznania przychodu. Spółka pragnie zauważyć, że w przedstawionej sytuacji, ze względu na charakter transferu środków nie doszło do jakiegokolwiek przysporzenia majątkowego po stronie Spółki, co z kolei (...)
2011
1
sie
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.