Transakcja handlowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to transakcja handlowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie).

Aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS tego działu

2011
1
maj

Istota:

Czy transakcje udokumentowane fakturami z adnotacją "Sprzedaż w ramach art. 26a VI Dyrektywy UE VAT marży ujęty w cenie" oraz "Dostawa w ramach 7 dyrektywy VAT dotyczącej marży, cena brutto zg. z art. 297E i 297A CGT" mozna uznać za opodatkowane w systemie VAT od marż, który został opisany w art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług ?

Fragment:

(...) Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że w marcu 2007 r. Podatnik rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na zakupie w państwach należących do Unii Europejskiej używanych maszyn rolniczych i odsprzedaży ich rolnikom w Polsce. W dniu 31.03.2007 r. Podatnik nabył od francuskiego kontrahenta używany silosokombajn. Transakcja ta została udokumentowana fakturą z adnotacją "Sprzedaż w ramach art. 26a VI dyrektywy UE. VAT marży ujęty w cenie". W dniu 24.05.2007 r. Podatnik nabył również od francuskiego dostawcy używaną prasę belującą. Powyższa transakcja została udokumentowana fakturą z adnotacją "Dostawa w ramach 7 dyrektywy VAT dotyczącej marży, cena brutto, zgodnie z art. 297 E i 297 A CGT (Ogólnego Kodeksu Podatkowego). Wątpliwość Podatnika dotyczy kwestii, czy tak udokumentowane transakcje można uznać za opodatkowane w systemie "VAT od marży", które zostały opisane w art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca (...)