Transakcja handlowa | Interpretacje podatkowe

Transakcja handlowa | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to transakcja handlowa. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy transakcje udokumentowane fakturami z adnotacją "Sprzedaż w ramach art. 26a VI Dyrektywy UE VAT marży ujęty w cenie" oraz "Dostawa w ramach 7 dyrektywy VAT dotyczącej marży, cena brutto zg. z art. 297E i 297A CGT" mozna uznać za opodatkowane w systemie VAT od marż, który został opisany w art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług ?
Fragment:
(...) Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że w marcu 2007 r. Podatnik rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na zakupie w państwach należących do Unii Europejskiej używanych maszyn rolniczych i odsprzedaży ich rolnikom w Polsce. W dniu 31.03.2007 r. Podatnik nabył od francuskiego kontrahenta używany silosokombajn. Transakcja ta została udokumentowana fakturą z adnotacją "Sprzedaż w ramach art. 26a VI dyrektywy UE. VAT marży ujęty w cenie". W dniu 24.05.2007 r. Podatnik nabył również od francuskiego dostawcy używaną prasę belującą. Powyższa transakcja została udokumentowana fakturą z adnotacją "Dostawa w ramach 7 dyrektywy VAT dotyczącej marży, cena brutto, zgodnie z art. 297 E i 297 A CGT (Ogólnego Kodeksu Podatkowego). Wątpliwość Podatnika dotyczy kwestii, czy tak udokumentowane transakcje można uznać za opodatkowane w systemie "VAT od marży", które zostały opisane w art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca (...)
2011
1
maj
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.