Towar nieprzetworzony | Interpretacje podatkowe

Towar nieprzetworzony | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to towar nieprzetworzony. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Stan faktyczny :
Spółka od wielu lat korzysta z procedury uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń. Uszlachetnianie to polega na szyciu odzieży roboczej dla kontrahenta zWłoch z dostarczanych przez niego wykrojów.W dniu 29 kwietnia 2004 r. przekroczył granicę Polski kolejny transport wykrojów. Został on zgłoszony do Urzędu Celnego w Stalowej Woli w pierwszych dniach maja bieżącego roku.
Pytanie:
Zwracamy się z prośbą o udzielenie informacji w trybie art.14aordynacji podatkowej: W zaistniałej sytuacji pytanie brzmi czy od wartości dostarczonych tym transportem towarów należy zapłacić 22% podatek V AT .Dodajemy, że w przedmiotowej sprawie nie toczy się postępowanie podatkowe ani też postępowanie kontrolne określone w art. 14a ordynacji podatkowej.
Fragment:
(...) Na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) odpowiadając na zapytanie z dnia 08.06.2004 r. (data wpływu do tut. Urzędu 14.06.2004 r.) w sprawie określenia wysokości opodatkowania podatkiem od towarów i usług wykrojów dostarczanych przez kontrahenta z Włoch, które przekroczyły granicę Polski w dniu 29.04.2004 r. i zostały zgłoszone do Urzędu Celnego w maju 2004 r. w celu objęcia procedurą uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń informuję, że w przedstawionym przez Spółkę stanie faktycznym w sytuacji gdy towar został przywieziony z terytorium Wspólnoty przed rozszerzeniem lub z terytorium nowych państw członkowskich na terytorium kraju przed dniem 1 maja 2004 r. i w dniu 1 maja 2004 r. pozostaje w dalszym ciągu na terytorium kraju objęty procedurą uszlachetniania czynnego w systemie zawieszeń przepisy o podatku od towarów i usług obowiązujące w chwili nadania tym towarom tego (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.