Tłuszcz odpadowy | Interpretacje podatkowe

Tłuszcz odpadowy | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to tłuszcz odpadowy. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Pytanie dotyczy stawki VAT po 01.05.2004 r. dla następujących produktów: oleje/tłuszcze roślinne zużyte po smażeniu, pieczeniu i gotowaniu, powstające w restauracjach i zakładach przetwórstwa spożywczego.
Fragment:
(...) Na mocy art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o towarów i usług, dla towarów i usług wymienionych w załączniku Nr 3 stawka podatku wynosi 7%, z zastrzeżeniem ust. 12 i art. 114 ust. 1. W załączniku Nr 3 do ustawy o podatku od towarów i usług, zawierającym wykaz towarów i usług opodatkowanych stawką podatku w wysokości 7% ujęto: pod pozycją 20 – symbol PKWiU ex 15.3: Owoce i warzywa przetworzone i zakonserwowane, z wyłączeniem: 1. produktów o zawartości alkoholu powyżej 1,2%, 2. usług związanych z przetwórstwem i konserwowaniem warzyw i owoców pod pozycją 21 - symbol PKWiU ex 15.4: Oleje, tłuszcze zwierzęce i roślinne – wyłącznie jadalne. Na mocy w/cytowanych przepisów sprzedawane na terenie kraju odpadowe tłuszcze i oleje po smażeniu, sklasyfikowane do symbolu PKWiU 15.33.30 – materiały roślinne, odpady, pozostałości i produkty uboczne, opodatkowane są podatkiem VAT wg stawki 7%. Sprzedaż na terenie kraju odpadowych tłuszczów i (...)
2011
1
sty
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.