Termin wykonania usługi | Interpretacje podatkowe

Termin wykonania usługi | Interpretacje podatkowe

Poniżej zaprezentowana została lista interpretacji podatkowych, dla których podstawowe wspólne zagadnienie to termin wykonania usługi. Zestawienie zostało ograniczone do kilku najnowszych dokumentów (wg daty publikacji w serwisie). Aby obejrzeć wszystkie dostępne interpretacje podatkowe dotyczące omawianego przedmiotu, najlepiej jest skorzystać z wyszukiwarki interpretacji podatkowych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony zawierającej wszystkie najnowsze interpretacje podatkowe opublikowane w serwisie.

Zawsze aktualne interpretacje podatkowe

Subskrybuj kanał RSS bieżącego działu

Istota:
Czy zapłaconą karę umowną z tytułu nieterminowego wykonania usługi można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ?
Fragment:
(...) W dniu 27.09.2006r. do tutejszego Organu podatkowego wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji, co do zakresu stosowania prawa podatkowego w trybie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa. W przedstawionym wniosku opisał Pan stan faktyczny z którego wynika, że prowadzi Pan działalność gospodarczą w ramach której świadczy usługi transportowe między innymi na rzecz firmy kurierskiej, z którą ma zawartą umowę. Umowa o świadczenie usług transportowych przewiduje kary pieniężne np. za odstępstwa czasowe od rozkładu jazdy, nieterminowe lub nieprawidłowe wykonanie zleceń. Firma kurierska obciążyła Pana kwotą pieniężną tytułem kar za opóźnienie w przejeździe na fracht oraz wynajęcie transportu dodatkowego. Zostało to udokumentowane notą księgową, o której kwotę kontrahent pomniejszył zapłatę. Pana zapytanie dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary z tytułu nieterminowego wykonania usług. Ustosunkowując (...)
2011
1
kwi
© 2011-2018 Interpretacje.org
StrukturaWybrane zagadnieniaSerwis
Działy przedmiotowe
Komentarze podatkowe
Najnowsze interpretacje
Aport
Gmina
Koszty uzyskania przychodów
Najem
Nieruchomości
Obowiązek podatkowy
Odszkodowania
Pracownik
Prawo do odliczenia
Projekt
Przedsiębiorstwa
Przychód
Różnice kursowe
Sprzedaż
Stawki podatku
Świadczenie usług
Udział
Zwolnienia przedmiotowe
Aktualności
Informacje o serwisie
Kanały RSS
Reklama w serwisie
Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.), jak również informacje o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacje podatkowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących przed 1 lipca 2007 r.), a także wybrane orzeczenia dotyczące problematyki podatkowej.